Do Evropy dorazil překvapivý update řady Galaxy S22. Samsung však u obří aktualizace tají seznam oprav a novinek

  • Samsung v Evropě aktualizuje řadu Galaxy S22
  • Součástí 1,4GB balíčku je i dubnová aktualizace zabezpečení
  • Detailní changelog však Samsung neprozradil. Proč?

V uplynulých dnech Samsung překvapivě aktualizoval řadu Galaxy S22. Jihokorejskému výrobci se opět podařilo dostat do telefonů aktualizace zabezpečení datovanou k 1. dubnu, i přesto, že byly první updaty telefonů zpřístupněny 31. března. Jihokorejci opět vyzývají Google, který u svých Pixelů v poslední době updaty zabezpečení spíše přeskakuje nebo o několik dní až týdnů odsouvá. Při stahování aktualizace nás však velmi překvapila velikost samostatného aktualizačního balíčku.

Pohled na seznam změn naznačuje, že došlo jen ke „Zlepšení celkové stability funkcí a k vylepšení zabezpečení zařízení“. Takto označené updaty mají běžně velikost okolo 250 až 400 MB. Jenže aktualizace XXU1AVCJ pro Galaxy S22 Ultra má překvapivých 1,4 GB! Změn tedy bude zřejmě dost, jenže Samsung je úzkostlivě tají. Zřejmě se jedná o opravy chyb, které ani nemusely být uživateli registrovány, a proto jejich přiznáním nechce Samsung „čeřit vody“...

Samsung Galaxy S22 Ultra 5G S908B 12GB/256GB Samsung Galaxy S22 Ultra 5G S908B 12GB/256GB
nabízí 2 obchody za ceny od 20 999 Kč
Srovnat ceny na Živě

Podle zpráv uživatelů došlo k odstranění zvukové prodlevy, resp. chybné synchronizace zvuku při sledování videí. Součástí updatu zřejmě bude i oprava nepřesné GPS, špatně fungující stabilizace při natáčení videí či vizuálního zadrhávání nadstavby One UI 4.1. Tyto nedostatky však ovlivnily jen malé spektrum uživatelů. V Jižní Koreji byla souběžně vydána verze XXU1AVCK, která slibuje i vylepšenou kvalitu fotek, to však v tuto chvíli potvrdit ještě nemůžeme. Zřejmě také došlo ke snížení odběru energie při nečinnosti.

Aktualizace telefonu se vám nabídne automaticky, popř. ji můžete ručně vyhledat přes Nastavení - Aktualizace softwaru - Stáhnout a nainstalovat. Všimli jste si v nové verzi softwaru dalších novinek? Dejte nám vědět v diskusi pod článkem.

Redakční představení Samsungu Galaxy S22 Ultra:

Diskuze (31) Další článek: Tuning, o který nikdo nestál. Kutil do smartphonu s Androidem integroval Lightning port

Když navštívíte internetový obchod přes náš katalog zboží, Živě za to může získat provizi. Službu Zboží Živě provozujeme ve spolupráci s Heureka.cz.

Témata článku: Samsung, , , , , , , , , , Samsung Galaxy S22, Samsung Galaxy S22 256GB, Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy S22 Ultra 256GB, Samsung Galaxy S22 Ultra 512GB, Samsung Galaxy S22+, Balíček, Telefon, Seznam, Novinka, Jihokorejec, Samsun, Evropa, Oprava, Jižní Korea