Dlouhodobý mráz může být pro skládačky problém. Počet přeložení se s klesající teplotou výrazně snižuje

  • Displejová divize Samsungu blíže představila pant Flex Hing
  • Jedná se o variaci kapkovitého pantu, která využívá kolejničky
  • Překvapením je však počet přeložení při pobytu telefonů na mrazu

Divize Samsung Display se na svém tiskovém webu pochlubila detaily nového pantu Flex Hinge, který je součástí skládaček Galaxy Z Fold5 a Galaxy Z Flip5. Oproti tradičnímu „kapkovitému pantu“ se Samsugu podařilo zmenšit poloměr zakřivení (1.6R je podle výrobce nejnižší hodnota na světě), a současně minializovat „napětí“ displeje ve složeném stavu. Nový pant je navíc navržený i do extrémních podmínek.

Samsung u svých skládaček uvádí životnost minimálně 200 tisíc přeložení, a tento údaj je spjatý s průměrnou teplotou 25°C. Agentura Bureau Vertias však odolnost pantu testovala i v teplotních extrémech. Při dlouhodobém pobytu v teplotě +60°C je pant certifikován na 150 tisíc přeložení, při -20°C je to však jen 30 tisíc přeložení. Aby došlo k tak výraznému snížení životnosti, muselo by se jednat o dlouhodobé používání v nehostinných podmínkách, tedy venku při silném mrazu. Samsung však, jako jeden z mála výrobců, ukazuje, jaký dopad mají na skládací displeje extrémně nízké teploty.

Klepněte pro větší obrázek
Samsung u nové technologie pantu vyzdvihuje extrémní odolnost. Vůbec poprvé však předkládá důkaz o tom, že dlouhodobé a nepřetržité vystavení chladu (např. v řádech dní a týdnů) podstatně zkrátí životnost pantu. Při vysokých teplotách je zkrácení živnotnosti daleko méně výrazné.

Galaxy Z Fold5 dostal skládací displej nové generace s jasem 1 750 nitů, jehož součástí je přídavná vrstva, která zajišťuje jeho větší odolnost. Součástí vnitřního displeje je i poddisplejová selfie UPC Plus (Under Panel Camera), která má větší jemnost, než u displeje Galaxy Z Fold3, tj. stejnou jako u Galaxy Z Fold4.

Kolejničky mohou být slyšet

Díky nové technologii pantu by měl být překlad v displeji méně patrný (v praxi však zatím vypadá hodně podobně), a současně je díky kolejničkám otevírání i zavírání telefonu plynulejší. Pant však může být při zavírání a otevírání trochu „volnější“, takže se z nějmohou občas ozývat určité jemné zvuky. Ty jsou však daní za využití „kolejniček“. Můžeme vám dále prozradit i to, že je pant Foldu složený ze 41 dílčích součástí.

Stejný pant využívá i véčko Galaxy Z Flip5, ovšem s nepatrně vyšším poloměrem zakřivení 1.9R. I přesto, že je pant menší, je složen ze 45 jednotlivých součástí. Preview k novým skládačkám od Samsungu si můžete přečíst zde.

Nové skládačky od Samsungu:

Zdroj: Samsungdisplay

Diskuze (5) Další článek: Vyzkoušeli jsme ChatGPT na Androidu. Poradí i v češtině, ale skloňování mu dělá problémy

Témata článku: Samsung, , , , , , Samsung Galaxy Z Flip5, Samsung Galaxy Z Flip5 512GB, Samsung Galaxy Z Fold5, Samsung Galaxy Z Fold5 1TB, Samsung Galaxy Z Fold5 512GB, Pant, Flex Hing, Samsungdisplay, Přeložení, Under Panel Camera, Samsung Displej, Skládačka, Kolejnička, Zavírání, Flex Hinge, Mráz, Displej, Teplota,