DJka předělala vyzváněcí melodii Samsungu do elektronické podoby. Poslechněte si výsledek

Přednastavená vyzváněcí melodie na telefonech Samsungu „Over the Horizon“ se pomalu stává legendou. Zatím asi ještě nedosahuje věhlasu nezapomenutelného zvonění „Nokia Tune“ z finských telefonů nebo jednoduchého a nakažlivého zvuku „Marimba“ ze starých iPhonů (případně podobného „Opening“), ale verzí a motivů už má také požehnaně.

Nejnověji je to moderní a rytmické pojetí od americké DJky japonského původu Yaeji. Ta si s původně epickou melodií „Over the Horizon“ vyhrála a dala jí minimalističtější elektronický základ s výraznou rytmikou. Melodie je předinstalovaná v nově představených modelech řady Samsung Galaxy S23.

„Náš svět a každodenní život můžeme neustále zlepšovat svým optimistickým přístupem, a proto potřebujeme nacházet další způsoby, jak podpořit naše pozitivní myšlení,“ popisuje Samsung úvahu, která vedla americkou zpěvačku, DJku a producentku Yaeji při úpravě dnes už téměř ikonického vyzvánění „Over the Horizon“.

DJka Yaeji je jedna z nejoriginálnějších umělkyň v oblasti elektronické hudby na současné hudební scéně. Přepracovala známou melodii použitím fúze různých elektronických prvků. Svou verzi doprovodila i netradičním, místy až psychedelickým videoklipem se spoustou digitální grafiky a stop-motion animací.

Poslechněte si novou verzi zvonění (DJ Yaeji – „Over the Horizon 2023“):

 

Diskuze (3) Další článek: Apple a Google blokují mobilní inovace. Americké Ministerstvo obchodu na 50 stránkách vyzývá k nutným změnám

Témata článku: Samsung, Hudba v mobilu, Horizon, Vyzváněcí melodie, Over The Horizon, Elektronická podoba, Nokia Tune, The Horizon, Melodie