Displej v pantu? Samsung Galaxy Z Fold3 by mohl dostat LED pruh pro notifikace

Dosavadní skládačky od Samsungu se vždy pyšnily dvěma displeji, ať už to bylo véčko Galaxy Z Flip nebo skládací hybrid Galaxy Z Fold2. Ve třetí generaci skládacího smartphono-tabletu bychom se však mohli dočkat displeje třetího! Samsung s ním, alespoň podle registrovaného patentu, počítá v pantu, kam by se měl dostat pruh s LED diodami. Jaký by měl být jeho účel?

V prvé řadě má na boční displej „přetékat“ tapeta z pozadí vnějšího displeje, v případě druhém má boční pruh složený z LED diod sloužit pro vizuální oznámení notifikací, což je většinou činnost notifikační diody. Jenže tu Samsung už drahně dlouhou dobu ve svých smartphonech nenabízí. Posledním modelem řady Galaxy s notifikační diodou byl Galaxy Note 9, od té doby se hovořilo jen o tom, že by Samsung mohl místo diody použít kruh okolo displejových průstřelů, jenže ani to se nestalo.

Od příští generace skládacího hybridu od Samsungu se navíc očekává podpora dotykového pera S Pen, což by mělo znamenat postupný konec řady Galaxy Note. První známky ústupu Notů ze scény máme spatřit již příští rok, kdy se stylus S Pen dostane do řady Galaxy S21. Jen s tím rozdílem, že jej nebudete zasouvat přímo do telefonu, ale budete jej přenášet samostatně. Navíc nebude přibalen v krabici, ale bude k dispozici jen jako dokoupitelné příslušenství.

Redakční premiéra Samsungu Galaxy Z Fold2:

Zdroj Letsgodigital

Diskuze (10) Další článek: Google ukázal nový kampus. Nečekejte bombastickou architekturu, tohle bude městečko pro život

Témata článku: Samsung, pant, Spekulace, Skládací konstrukce, Displeje, Skládací displej, Patent, Notifikace, Pen, Displej, DOS, Konec řady, LED, S-Foldable, Pruh, Dioda
Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v září 2021 můžete koupit

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v září 2021 můžete koupit

** Každý měsíc vybíráme nejlepší mobily v několika kategoriích. ** Smartphony dělíme podle výbavy a ceny, aby si mohl vybrat každý. ** Nezapomínáme ani na tablety a tlačítkové telefony.

Jan Láska
TelefonySmartphonyNákup a ceny
Nejlepší aplikace pro tento týden: Život bez vyhoření, slevové kartičky a grafické studio

Nejlepší aplikace pro tento týden: Život bez vyhoření, slevové kartičky a grafické studio

**V marketech najdete množství titulů, ale jak objevit ty kvalitní? **Každý týden je vybírá Apple, ale řada z nich má i verzi pro Android. **Výsledkem jsou kolekce těch nejlepších aplikací svého druhu.

Adam Kos
Mobilní aplikace
Novela DPH je hotová. Od října se i v Česku bude platit daň za zásilky do 22 eur. Možná…

Novela DPH je hotová. Od října se i v Česku bude platit daň za zásilky do 22 eur. Možná…

** V EU se od léta daní všechny mimoevropské zásilky ** Skončilo osvobození pro ty nejlevnější do 22 eur ** Česko nestihlo schválit vlastní novelu a fungovalo zde jakési bezčasí

Jakub Čížek
E-shopyAliExpress
Vodafone láká na kombinaci služeb, neomezená mobilní data můžete mít za 500 Kč
Jan Láska
Neomezená dataTarify a mobilní službyVodafone
Star Wars: Knights of the Old Republic dorazí na Switch v listopadu

Star Wars: Knights of the Old Republic dorazí na Switch v listopadu

Legendární RPG míří na další platformu.

Michal Maliarov
Star Wars: Knights of the Old RepublicVideo