Další úniky informací ke Galaxy Fold 2. Známe koncovou cenu i počet foťáků!

Ross Young, ředitel firmy Display Supply Chain Consultants, minulý týden po únicích týkajících se Samsungu Galaxy Fold 2 přislíbil další várku informací. A tak se také stalo. Na zádech druhé generace Foldu máme podle jeho vyjádření očekávat trojitý fotoaparát. Hlavní 12MPx snímač s duální optickou stabilizací doplní 16MPx širokáč a 64MPx teleobjektiv, opět s podporou OIS.

Ross Young zmiňuje i koncovou cenu budoucí skládačky mezi 1 780 až 1 980 dolary, což při současném kurzu dělá 44 600 - 50 tisíc korun. Jako nejpravděpodobnější se jeví cena okolo 1 880 dolarů, tj. zhruba 47 tisíc Kč, která by mohla o něco více podpořit prodeje, než aktuální cena 57 990 Kč za Galaxy Fold. Ten se sice začal prodávat o čtyři tisíce levněji, ovšem po nástupu epidemie COVID-19 se pod jeho zdražení podepsala slabá koruna. V rámci hardwarové výbavy nemá „dvojce“ chybět pero S Pen ani podpora 5G, která u verze prodávané v Česku chybí.

Na očekávaném datu oficiálního představení se nic nemění, tabletofon má být oznámen v srpnu spolu s řadou Galaxy Note20. Do prodeje by se tak mohl dostat již v průběhu září.

Zdroj Twitter

Sítě 5G

5G je zkratka pro bezdrátové sítě páté generace. Mají kratší odezvu, vyšší přenosové rychlosti, kapacitu a variabilitu. Jsou vyvíjené tak, aby zvládaly širokopásmové připojení miliónů lidí a strojů v metropolích, energeticky nenáročné senzory, které s jedinou baterií vydrží roky, a cokoliv mezi tím.

Ve světě začalo hromadné spouštění 5G sítí v roce 2019, start 5G v Česku byl opožděný. Nejvýznamnějšími vývojáři 5G technologií a výrobci síťových komponent jsou Huawei, Nokia, Ericsson a Samsung.

Diskuze (9) Další článek: Huawei dá slevu 20 % na opravu vybraných zařízení. Doprava do servisu je v květnu zdarma

Témata článku: Samsung, Sítě 5G, Stylus, Skládací displej, Spekulace, OIS, Twitter, Druhý displej, Únik, TWS, UTG, Skládací konstrukce, Price, Česká republika, Koncová cena, Foťák, DSCC, Pen, Únik informací, Galaxy Fold Galaxy, Ross YoungUrčitě si přečtěte