Další rozporuplný výsledek? Skládací Galaxy Z Fold3 v Dxomark o bod porazil Galaxy S21 Ultra

Ve fotografickém benchmarku Dxomark došlo na další překvapivý výsledek, a opět se to týká Samsungu Galaxy S21 Ultra. Zatímco v březnu telefon dostal méně bodů, než o generaci starší Galaxy S20 Ultra, který měl ze startu prodejů problémy s ostřením, tentokrát letošní „Ultru“ o bod přeskočil i skládací Galaxy Z Fold3. A to i přesto, že má skládačka jen jeden teleobjektiv s nižší hodnotou přiblížení, širokáč bez „markorežimu“ a neporadí si ani s natáčením 8K videí.

Samozřejmě, Pixely dlouhodobě ukazují, že se telefony nedají srovnávat jen co do počtu objektivů, každopádně variabilita čtyř foťáků se dvěma teleobjektivy (3× a 10×) a s podporou 8K videí se evidentní bodově nedotáhla na foťáky skládačky, které se mezigeneračně prakticky vůbec nezměnily! Dxomark v testu vyzdvihuje nižší hodnoty šumu ve fotkách a videích, nejsou zde žádné problémy s ostřením, a test vyzdvihuje i reálnější podání barev a zachování textur ve dne i v noci.

Z Fold3 výrazně ztrácí za horšího osvětlení, kde je kvalita detailů fotek poměrně nízká. Pokud ve stejných podmínkách natáčíte videa, je v nich patrný viditelný šum, navíc je zřejmý i pomalejší autofocus. Se ziskem 124 bodů ze Galaxy Z Fold3 v historickém žebříčku testu umístil na 24. místě. Za focení získal 134 bodů, za zoomy 66 bodů a u videa pak 103 bodů. Kompletní test Dxomark si můžete přečíst zde, recenzi skládacího hybridu Galaxy Z Fold3 zase najdete pod tímto odkazem.

]: The file '/PubSystem.Controls.Run.Articles.2015/AddOn_Blank.ascx' does not exist.-->

Redakční představení Samsungu Galaxy Z Fold3:

Diskuze (6) Další článek: Samsung má novou fotoaplikaci pro profesionály. Fotí v RAWu a má přístup ke všem objektivům

Témata článku: Samsung, , , , , , , Samsung Galaxy Z Fold3 5G, Samsung Galaxy Z Fold3 5G 512GB, Nízká hodnota, Skládačka, F +, Pór, Teleobjektiv, Test, Z Fold, Bod, Ostření