Co očekávat od řady Galaxy S21? Víme vše podstatné, Samsung si úniky neuhlídal

Samsung má v polovině ledna představit trojici modelů řady Galaxy S21, a my už máme, mimo specifikací, i slušnou představu o tom, v jakých barevných variantách se bude nová modelová řada nabízet. Je sice možné, že Samsung zvolí pro různé trhy různé barevné odstíny, úniky zatím hovoří o tom, že základní Galaxy S21 s 6,2" AMOLED displejem bude k dostání v bílé, šedé, fialové a růžové. To stejné platí i o 6,7" „plusové“ variantě, jen s tím rozdílem, že růžová bude chybět.

Nejvýkonnější Galaxy S21 Ultra s 6,8" Dynamic AMOLEDem bude nabízen se stříbrnými nebo černými zády v matném provedení, ovšem i u tohoto modelu má být na zádech plast! Evropa by však měla v dubnu dodatečně dostat další tři barevné odstíny, a to tmavě modrou, hnědou a titanovou. Ultra má také podporovat ovládání stylusem, ovšem S Pen bude k dispozici jen jako doplňkové příslušenství. V základní krabici jej nenajdete.

V Evropě poběží telefony na Exynosu 2100 (s podporou 5G) doplněném minimálně 8GB RAM a také 256GB úložiště. Pouze S21 Ultra bude ještě nabízena s dvojnásobnou kapacitou úložiště, podpora microSD karet má být u všech telefonů zachována. Nejnižší model bude osazen 4 00mAh akumulátorem, S21+ dostane 4 800mAh baterii. V případě Ultry čekejte ještě 200mAh navíc. Fotografická výbava bude u S21 a S21+ dost podobná. Máme čekat trojité fotoaparáty se 64MPx teleobjektivem, Ultra dostane hlavní 108MPx snímač a dva teleobjektivy.

Nová řada Galaxy S21 bude představena 14. ledna, předobjednávky budou spuštěny o den později. Do prodeje se trio smartphonů dostane 29. ledna, tedy o 14 dní později. 

První pohled na letošní Samsung Galaxy S20 Ultra:

Via VoiceLetsgodigital

Sítě 5G

5G je zkratka pro bezdrátové sítě páté generace. Mají kratší odezvu, vyšší přenosové rychlosti, kapacitu a variabilitu. Jsou vyvíjené tak, aby zvládaly širokopásmové připojení miliónů lidí a strojů v metropolích, energeticky nenáročné senzory, které s jedinou baterií vydrží roky, a cokoliv mezi tím.

Ve světě začalo hromadné spouštění 5G sítí v roce 2019, start 5G v Česku byl opožděný. Nejvýznamnějšími vývojáři 5G technologií a výrobci síťových komponent jsou Huawei, Nokia, Ericsson a Samsung.

Diskuze (12) Další článek: Skoro každý Čech letos nakoupil na e-shopu, více než polovina objednávek je z mobilu

Témata článku: Samsung, Sítě 5G, Exynos, Galaxy, Baterie, Spekulace, Dynamic AMOLED, Trojitý fotoaparát, Čtyřnásobný fotoaparát, Barvy, Únik, microSD, Plastová konstrukce, Samsung Galaxy S21 5G, Úložiště, Model, Evropa, Teleobjektiv, Via Voice, Odstín, Barevný odstín, Podpora microSDUrčitě si přečtěte