Chytrá zařízení už nastavíte i z Windows 10. Přes aplikaci Samsung SmartThings

Samsung v průběhu uplynulého víkendu vydal aplikaci SmartThings, která je centrem pro připojení, nastavení a ovládání zařízení chytré domácnosti, pro počítače s Windows 10. Samsung sice aplikaci předinstaloval u nových notebooků řady Galaxy Book, ovšem aplikace je k dispozici i na Microsoft Storu bez regionální blokace a stáhnete si ji do notebooku či počítače jakékoliv značky. 

Po odsouhlasení podmínek používání, využití cookies a po přihlášení ke svému Samsung účtu máte v počítači prakticky stejnou aplikaci jako v mobilu. V náhledovém okně se vám zobrazují všechna vaše chytrá zařízení seřazená podle jednotlivých místností, která můžete na dálku nastavit a ovládat. K dispozici jsou i Scény, v rámci nichž můžete jedním kliknutím ovládat více zařízení najednou. A stejně jako v mobilu, tak i desktopová aplikace vám bude zobrazovat upozornění na aktivity spotřebičů, stavy senzorů a další akce. 

V nabídce aplikace chybí prakticky jen služba SmartThings Find sloužící k online i offline vyhledání ztracených zařízení. Tak třeba se jí dočkáme v budoucí aktualizaci. Aplikaci SmartThings pro Windows 10 stáhnete bezplatně z Microsoft Storu.

Představení vyhledávací služby SmartThings Find:

Diskuze (4) Další článek: Hlídač rodinných rozpočtů zjistil, u kterého operátora platí lidé nejdražší paušály

Témata článku: Microsoft, Samsung, Aplikace, Windows, Ekosystém, Software pro PC, SmartThings, Chytré věci, Chytrá domácnost, Zařízení, Notebook, Galaxy SmartTag +, SmartThings Finda, Samsung SmartThings, Galaxy Book, Chytré zařízení, Microsoft store, PočítačUrčitě si přečtěte