Český Vodafone láká na nepředstavený Samsung Galaxy A40. Známe jeho cenu

V dubnovém ceníku českého operátora Vodafone nás zaujal řádek se zatím nepředstaveným modelem od Samsungu. Je jím Galaxy A40, zástupce střední třídy, u něhož již nyní víme všechny podstatné specifikace. Ty totiž unikly na webu holandského prodejce Belsimpel, později na ně navázal i německý web WinFuture.

Galaxy A40 půjde výkonově zařadit mezi Galaxy A30 a Galaxy A50, které se poprvé objevily na letošním veletrhu MWC v Barceloně. Smartphone s rozměry 144 × 69 × 7,9 mm je vyroben z materiálu „3D Glasstic“, plastová záda telefonu tak budou opět vrhat dost netradiční odlesky. Na přední straně bude za sklem připraven 5,9" Infinity-U AMOLED displej s rozlišením 2 280 × 1 080 pix. Kamerka pro selfie umístěná ve výřezu má nabídnout rozlišení 24 Mpx. 

Duální fotoaparát na zádech (16 + 5 Mpx) neumožní optické přiblížení, ale oddálení snímané scény pomoci ultraširokoúhlého objektivu. Myslelo se i na zadní vycentrovanou čtečku otisků prstů. Potřebný výkon obstará Exynos 7885 a 4GB RAM, 64GB úložiště půjde rozšířit microSD kartami. 3 100mAh akumulátor dobijete kabelem přes USB-C konektor, na spodní hraně bude dále přítomen reproduktor i sluchátkový jack. 

Redakční představení vybavenějšího Samsungu Galaxy A50:

Galaxy A40 s Androidem Pie půjde u českého Vodafonu do prodeje ještě v průběhu dubna, a to v bílé a modré barevné variantě za 6 477 Kč. Formální představení smartphonu by se mohlo odehrát 10. dubna v Milánu po boku Galaxy A90.

Zdroj Vodafone

Diskuze (17) Další článek: Evropská komise doporučuje, aby státy EU řešily bezpečnost 5G sítí společně

Témata článku: Samsung, , , , , , , , , , , , , Rozlišení, Miláno, Potřebný výkon, Český, Český Vodafone, Samsun,