Cenově dostupný Samsung s top čipsetem. Snapdragon 888 byste v řadě Galaxy M rozhodně nečekali

  • Řada Galaxy M je u Samsungu postavená úplně nejníže
  • Většinou nabízí telefony pro nenáročné za slušnou cenu
  • Tentokrát však Samsung překvapil čipsetem Snapdragon 888

Řada Galaxy M je u Samsungu postavena úplně nejníže. Většinou v ní najdete ty nejlevnější telefony, které mají plastovou konstrukci, displej s výřezem a čipsety Exynos a Mediatek, které Samsungu zůstaly ve skladu. O to větším překvapením je fakt, že nový Galaxy M44 poběží na Snapdragonu 888! Telefon byl prozatím představení v Jižní Koreji, ovšem velmi brzy by se měl dostat i na globální trhy. 

Klepněte pro větší obrázek
Vizuální vypadá jedno „emko“ od Samsungu jako druhé. V případě Galaxy M44 však zarazí
(a to v pozitivním slova smyslu) použitý vlajkový čipset

Ano, Snapdragon 888 už není nejnovější čipset. Datuje se do prosince roku 2020, kdy byl svět ještě pod „polštářem“ koronaviru. U Samsungu jej dostala řada Galaxy S21, následovaná modelem Galaxy S21 FE a skládačkami Z Fold3 a Z Flip3. Po třech letech čipset zavítá i do těch nejnižších pater, kde jej doplní 6GB RAM a 128GB úložiště. Samotný IPS displej má rozlišení Full HD+ a 120Hz obnovovací frekvenci. Potřebnou šťávu dodává 5 000mAh baterie. Foťáky jsou na zádech tři, za zmínku však stojí jen hlavní 50Mpx snímač, na nějž navazují dva 2Mpx foťáky pro makro a portrétové focení. Selfie má rozlišení 13 megapixelů.

Telefon se začal prodávat v Jižní Koreji, a podle zdroje je jen otázkou času, než dorazí i do dalších zemí světa. Ostatně, níže postavený Galaxy M34 už se na trhu nabízí, a Galaxy M44 by jej mohl brzy doplnit. Přesnou dostupnost v Evropě, resp. cenu telefonu, však zatím neznáme.

Představení Snapdragonu 888:

Zdroj: Samsung via Sammobile

Diskuze (4) Další článek: Recenze mobilu Motorola Edge 40 Neo. Parfémovaná kráska se bez kabelu neobejde

Témata článku: Samsung, , , , , , , , , Čipset, Full HD, Telefon, Představení, Displej, Globální trh, Jižní Korea, Sammobile, Slušná cena, Evropa