Čeká nás fotografická revoluce? Samsung odhalil bližší detaily svého 200Mpx fotočipu

Samsung se netají ambicí dostat do mobilu až 600Mpx fotoparáty, jenže vývoj musí jít postupným tempem. A prvním významným krokem na této cestě je nový fotosnímač ISOCELL HP1 s rozlišením 200 Mpx, který je prvním fotočipem svého druhu na světě! Fotosnímač využívá 0.64μm pixely a 4 × 4 hybridní pixel binning technologii, která slučuje až šestnáct pixelů pomocí algoritmů strojového učení vzhledem k prostředí, ve kterém se aktuálně fotografuje.

V základu tak u fotoaparátu na výstupu čekejte 12,5Mpx fotografie s 2,56μm pixely, které se mohou opřít o technologie Smart-ISO (automatická volba nízkého a vysokého ISO), vrstveného HDR (široký dynamický rozsah až 100dB) a Smart-ISO Pro. Ve výsledku tak máme čekat vylepšenou podporu HDR při natáčení videí, ostřejší fotografie a menší počet pohybových artefaktů při focení.

Představení 200Mpx fotoaparátu ISOCELL HP1 od Samsungu:

O ostření se stará technologie Double Super PD (Phase Detection), maximální rozlišení videí je 8K s 30 fps (s 1.28μm pixely a minimálním ořezem), resp. 4K se 120 fps. Rozlišení 16K jsme se nakonec nedočkali, i proto, že by se zpracováním obrazového signálu měly i současné top mobilní procesory velké problémy.

Samsung neuvedl, kdy 200Mpx foťák nasadí do prvních smartphonů, podle informací z dubna by však mělo být prvním odběratelem čínské Xiaomi. Dá se však očekávat, že se tento fotočip příští rok dostane do modelu Galaxy S22 Ultra, protože 108Mpx snímače by měly nabídnout vybraná „áčka“ střední třídy.

Zdroj Samsung News

Diskuze (2) Další článek: Konektor není jen pro nabíječku. 8 tipů, jak na Androidu co nejlépe využít režim USB OTG

Témata článku: Samsung, Technologie, Fotoaparát, 200 Mpx, Fotomobily, ISOCELL, Polovodiče, Snímač, Fotočipy, Revoluce, Blízký detail, ISO, Rozlišení, Detail, Samsung News
Jak promítnout displej telefonu na počítač s Windows 10

Jak promítnout displej telefonu na počítač s Windows 10

Chcete jednoduše ukázat známým fotky z dovolené a displej vašeho telefonu vám přijde malý? Promítněte si jej na obrazovku počítače, bez nutnosti kopírování nebo připojení přes kabel.

Jan Spěšný
SmartphoneWindows 10Android
Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v říjnu 2021 můžete koupit

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v říjnu 2021 můžete koupit

** Každý měsíc vybíráme nejlepší mobily v několika kategoriích. ** Smartphony dělíme podle výbavy a ceny, aby si mohl vybrat každý. ** Nezapomínáme ani na tablety a tlačítkové telefony.

Jan Láska
TelefonySmartphonyNákup a ceny
30 největších sex symbolů šedesátých let. To byl panečku styl!

30 největších sex symbolů šedesátých let. To byl panečku styl!

Éra sexuálního uvolnění 60. let se projevila i ve filmu a stvořila takové sex symboly, jako jsou Raquel Welch, Claudia Cardinale nebo Catherine Deneuve. První Češka se svlékla pro Playboy. Znáte její jméno?

Marek Čech
Filmy a seriály