Brzy se v tom budeme ztrácet. Samsung připravuje tři nové skládačky řady Z Fold

Samsung již za pár dní dopředstaví skládací Galaxy Z Fold 2, a na internetu už kolují názvy skládaček pro příští rok. Mají být hned tři, a známy budou podle označení Galaxy Z Fold Lite, Galaxy Z Fold S a Galaxy Z Fold 3.

První zmiňovaný bude levnější skládačkou, o které se už nějakou dobu spekuluje. Půjde poznat podle toho, že v zavřeném stavu nebudete mít k dispozici velký displej, ale jen tenký informační panel pro zobrazení notifikací a základních informací. Prakticky ke všem úkonům s Galaxy Z Fold Lite bude třeba hybrid rozevřít. Vnitřní panel bude mít svrchní vrstvu z polyimidu (podobně jako Galaxy Fold), která nahradí aktuálně používané UTG sklo.

Galaxy Z Fold 3 bude nástupcem letošního Galaxy Z Fold 2, největší novinkou má být spolupráce vnitřního displeje s dotykovým perem S Pen. Samotný digitizér od Wacomu je již dnes poměrně tenký a pružný, ovšem integrace do skládací konstrukce má být velkým oříškem. Ještě, když bude muset Samsung vyřešit to, aby hrot pera nepoškrábal svrchní vrstvu skládacího displeje. A míře náročné integrace stylusu S Pen by měla odpovídat i astronomická cena.

A zajímavě se rýsuje i model Galaxy Z Fold S, který má jít údajně složit na obě strany. K čemu to bude dobré, teprve uvidíme, ale ani tento model zřejmě nebude nikterak levný. I proto má Samsung v rukávu prvně zmiňovaný Galaxy Z Fold Lite, který by měl být v příštím roce nejprodávanější skládačkou. A je to rozumný krok, bez předchozích zkušeností si skládací telefon za 50 tisíc pořídí málokdo. Pokud však bude na trhu podobný hybrid za polovinu, mohlo by to spoustu uživatelů navnadit k tomu, aby si skládací model zakoupili a vyzkoušeli v praxi.

Uniklá prezentace Samsungu Galaxy Z Fold 2:

Jedná se však zatím o velmi brzké spekulace, a do příštího roku se může ještě  leccos změnit.

Via Sammobile

Diskuze (7) Další článek: Další zlevnění Motoroly Razr. Ohebné véčko seženete už za 27 tisíc

Témata článku: Samsung, Galaxy, Fólie, Spekulace, Stylus, Skládací displej, Druhý displej, UTG, Skládací konstrukce, Via Sammobile, Skládačka, Brzy, Svrchní vrstva, Hybrid, Internet, Wacom, Model, Fold LiteUrčitě si přečtěte

Nový iPad Pro zamotá hlavu hned dvakrát. Prvně výkonem, pak cenou
Martin Miksa
iPadOSiPadTablety
Skvělá zpráva pro řidiče: Mapy.cz podporují Android Auto
Karel Kilián
Android AutoMapy.czSeznam.cz
Android 12 přinese nové prostředí. Google ukázal, jak bude vypadat
Vladislav Kluska
Android 12BetaAndroid
RECENZE: Samsung Galaxy A52 5G – I letos má zaděláno na bestseller

RECENZE: Samsung Galaxy A52 5G – I letos má zaděláno na bestseller

** Otestovali jsme další letošní nové „áčko“, které by se mohlo stát mainstreamem ** Podobnost s Galaxy A72 je, až na baterii a jeden foťák, dost velká ** Sáhnete po levnější LTE verzi nebo po výkonnější 5G variantě?

Martin Chroust | 29

Martin Chroust
GalaxyRecenze