Bixby mizí ze scény. Samsung představí náhradu. Jmenuje se Neon a chce být jiný

Hlasový asistent Bixby měl krušný start a zřejmě ho čeká brzký konec. Navenek sice vše vypadá v pořádku, na pozadí se však zřejmě odehraje velká rošáda. Samsung brzy odstaví svého hlasového asistenta, jehož brzy nahradí odlišné řešení s názvem Neon. Detaily se dozvíme již za pár dní na veletrhu CES 2020 v Las Vegas.

Postupný ústup ze scény naznačuje aktualizace domovské obrazovky Bixby Home u Galaxy S10 a Galaxy Note10, které byly aktualizovány na Android 10. Update Bixby Home totiž přejmenovává aplikaci na Samsung Daily. A zbavit se všech výskytů slova „Bixby“ je prvním krokem, jak přejít na zcela jiného asistenta. Za Neonem stojí oddělení Samsung Technology & Adavanced Research.

Hlasový asistent má svůj web, kde běží odpočet do představení na CES 7. ledna v 9:00 našeho času. Neon už má i Twitter, kam přibývají zatím nic neříkající videa a fotografie s popisem „Have you ever met an artificial“? Nic konkrétního o hlasovém asistentovi zatím nevíme, vypadá to však, že ani Samsung s Bixbym spokojen nebyl, takže pro něj připravuje adekvátní náhradu.

V českých telefonech je Bixby prakticky nepoužitelný, pokud se s ním tedy nechcete bavit anglicky. Klávesy Bixby byla u modelů Galaxy Note 9 a S10 často terčem přeprogramování, aby mohla sloužit ke spuštění jiných aplikací. Samsung s tímto trendem bojoval, ale neúspěšně. Nakonec tlačítkem umožnil spuštění libovolné aplikace, podržením jste však stále spouštěli asistenta (popř. naopak). 

Něco se chystá. Toto je logo hlasového asistenta Neon:

Budeme tedy zvědaví, co nového přinese Neon, resp. zda se s ním nepočítá opět jen pro hrstku světových jazyků, jak naznačují fotografie (angličtina, hindština, čínština, korejština a španělština). Jasno budeme mít za pár dní. 

Via Slashgear

Diskuze (24) Další článek: Příští rok zaplatíte kreditkou/mobilem v MHD v dalších pěti městech. Ostrava zruší papírové jízdenky

Témata článku: Samsung, , , , , , , , , Bixbym, Jin, Samsun, Náhrada, Seen, Scéna, #NEON, Asistent, Noty, Bixby Home, Samsung Daily, Čínština, Neo +, Las Vegas, Aplikace,