Samsung zvažuje změnu materiálů u Galaxy Note III

Samsung Galaxy S4 byl v prvních třech měsících tohoto roku jedním z nejočekávanějších zařízení. Objevovaly se časté úniky informací, nakonec se pár dní před oficiálním představením v New Yorku neoficiálně objevil finální vzhled zařízení. Podle všeho měl však Samsung vyrobenou řadu prototypových variant, ze kterých vybral polykarbonátové tělo s kovem po bocích se Super AMOLED displejem s PenTile maticí. Na výběr však měl i plastovou verzi s hliníkem po stranách s PHOLED displejem a řádnou RGB strukturou či variantu, která byla celá vyrobena z hliníku. Ta se však nedostala přes první interní kola výběru, a to i přesto, že byla tato studie velmi populární. Můžeme se však jen dohadovat, co k tomu jihokorejského výrobce vedlo. Podle některých nebyl Samsung připraven na výrobu celohliníkového těla, na druhou stranu se mu to dařilo v případě prvních modelů řady Wave před třemi lety. Podle jiných byl vybrán současný vzhled, protože je nejjednodušší na výrobu.

Klepněte pro větší obrázek
První fanouškovský render chystaného tabletofonu Galaxy Note III.

Druhým nejočekávanějším zařízením od Samsungu je v letošním roce Galaxy Note III, nástupce tabletofonu Galaxy Note II. Na internetu se již začínají objevovat první fanouškovské rendery, které mu přisuzují to, čím byl Samsung znám v poslední době - fanoušci jednoduše nafoukli design Galaxy S4 do větších rozměrů, a možná, že by ještě před pár dny nebyli daleko od pravdy. Samsung však porovnával úspěch HTC One, který je vyroben z hliníku, v kontrastu s Galaxy S4, jehož design někteří viní z nedostatku prémiových materiálů. Podle dostupných zpráv Samsung chystá v souvislosti s modelem Galaxy Note III výraznou změnu materiálů. Mělo by se navíc jednat o zcela novou designovou linii, takže nový tabletofon z designu Galaxy S4 vycházet nebude.

V rámci specifikací nového zařízení se očekává 6" Full HD AMOLED displej, záda zařízení budou disponovat 13Mpix fotoaparátem. V útrobách pak nemá chybět osmijádrový procesor Exynos 5 Octa s podporou LTE. Po systémové stránce by měl být připraven Android 5.0 (představen má být v květnu na I/O konferenci Googlu) s grafickou nadstavbou TouchWiz UX a paletou funkcí známých z Galaxy S4. Představení se očekává na letošním veletrhu IFA v Berlíně, který se uskuteční v termínu 6. - 11. září.

Zdroj: Sammobile.com

Diskuze (38) Další článek: Porevoluční srovnání flatů: konkurence honí O2 Free

Témata článku: Samsung, , , , , , HTC One, HTC One (E8), HTC One (M8), Samsung Galaxy, Samsung Galaxy Note, Samsung Galaxy Note II, Samsung Galaxy S, Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S4 Active, Samsung Galaxy S4-A, Galax Note, Material, Note II, Samsun, Sam, Galaxy note, Nejočekávanější zařízení, Full HD AMOLED, Mater,