Samsung vyvíjí skládací tableto-mobily Galaxy X1 a Galaxy X1 Plus [oživeno]

Každý bude něčím osobitý, něčím jiný. Samsung podle jihokorejského zdroje připravuje na příští rok hned dvojici skládacích smartphonů, které jsou vyvíjeny v rámci „dvoukolejné“ strategie. 

Prvním z nově vyvíjených modelů je „Dual Screen“ zařízení, který bude mít umístěn displej na přední i zadní straně. Má se v podstatě jednat o zhmotnění Projektu Valley, o kterém jsme vás informovali již v květnu. Mezi displeji bude umístěn pant, díky němuž půjde oba displeje srovnat do jedné roviny, což de-facto zformuje větší tabletový displej. V případě nepoužívání půjde zařízení složit displeji k sobě.

Právě tento „Dual Screen“ smartphone, nebo spíše tablet, má světlo světa spatřit úplně nejdříve, později se počítá i se skutečným skládacím smartphonem. Soudě podle dřívějších uniklých patentů bude ve smartphonu ohebný displej, ohebné šasi, a ohebná bude i část obvodů, resp. spoje mezi jednotlivými polovodičovými deskami.

Podle zdroje chce jít Samsung obdobou cestou jako u modelu Galaxy Round. Na prodejích Dual Screen tabletu se má ukázat prvotní zájem zákazníků, a pokud bude dostatečný, vydá Samsung koncem příštího roku i plnohodnotný skládací smartphone. Vše jsou ale zatím stále pouhé spekulace.

Via Etnews


Oživeno 10.1 2017 10:00: 

Na čínské sociální síti Weibo se objevily detaily k připravovaným skládacím zařízením od Samsungu. Má se jednat o modely Galaxy X1 a Galaxy X1 Plus, které se budou v Evropě prodávat pod kódovým označením SM-X900F a SM-X905F. Zdroj však přesně zmiňuje označení SM-X9000 a SM-X9050, které je však charakteristické pouze pro modely prodávané v Číně.

Klepněte pro větší obrázek
Podle sociální sítě Weibo již Samsung v Číně testuje skládací modely Galaxy X1 a Galaxy X1 Plus (obr.: Theandroidsoul)

A právě v této asijské zemi má již nyní probíhat testování celé nové modelové řady. První z modelů by se mohl objevit na přelomu roku, druhý pak spíše ke konci roku.

Klepněte pro větší obrázek
Tento patent ukazuje, jak by mohl vypadat model Galaxy X (obr.: Patentlymobile)

Skládací tableto-smartphony budou běžet na Androidu, mají být osazeny 4K displeji a různými biometrickými snímači pro rozeznání otisků prstů, tváře či dlaně. Všechny spadají pod „Project Valley“, o němž jsme vás poprvé informovali již v květnu roku 2015.

Ohýbají i Lenovo, Xiaomi a Oppo

Samsung není jediný, kdo pracuje na ohebných smartphonech. Takto je vidí Lenovo, které už loni v létě ukázalo prototyp

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Youtuberka Meghan McCarthy předvádí světu, jak nosit smartphone, když máte šaty bez jediné kapsy.
Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Telefon se neroluje pravidelně, evidentně v něm jsou některé větší části, které je nutné zachovat v rovině. Při velmi krátké ukázce displej skutečně svítil a běhala na něm jakási grafika.
Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Lenovo přidává oficiální fotky a jméno. Ohebný smartphone se jmenuje Cplus.
Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Viděli jsme také tablet. Na jeho displeji byl pouze statický obrázek kočky, navíc podle odrazů světla byl povrch zvlněný, což je pro displej nezvyklé a nežádoucí.
Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Skládací tablet od Lenova se jmenuje Lenovo Folio.

Loni v říjnu svůj koncept ohebného smartphonu předvedlo také Xiaomi. Nevíme o něm mnoho, ale z příkladu futuristického modelu Mi Mix víme, že posouvat hranice a experimentovat s displejem se Xiaomi rozhodně nebojí.

Klepněte pro větší obrázek
Ohebný displej už nejspíš umí vyrobit i Xiaomi. Co s ním ale chce dělat? (obr.: gizmochina.com)
Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Ohebný tablet ukázalo také Oppo, ale prototyp je pravděpodobně teprve ve velmi rané fázi, nevíme o něm prakticky nic. (obr.: Gizmochina.com)

Via Theandroidsoul

Diskuze (15) Další článek: Sony vysvětluje, co znamená Alkaleido – materiál, z něhož je vyrobena Xperia XZ

Témata článku: Samsung, , , , , , , , T - Mobil, Statický obraz, T Mobil, Ohebný tablet, Přelom roku, Samsun, Zájem zákazníků, Mobil, Skládací tablet, X plus, Dual screen, Galaxy x, Skládací zařízení, Skladatel, Skládací smartphone, Sam, MOBI,