Samsung v ČR vydal větší aktualizaci pro Samsungy řady Galaxy S7

Samsung začíná na vybraných trzích po celém světě a také v Evropě postupně vydávat opravné aktualizace na modely Galaxy S7 a Galaxy S7 Edge. Přesné označení balíčku se mezi zeměmi nepatrně liší, ovšem pokud budeme vycházet z nám nejbližšího Německa, kde se aktualizace již objevila, měl by nést označení XXU1APD1.

Klepněte pro větší obrázek
U indicikého updatu pro Galaxy S7 Edge se Samsung nečekaně rozepsal o nejvýraznějších změnách, které aktualizace přináší

A protože je Samsung v rámci evropských aktualizací skoupý na slovo, co se týká změn, které nový firmware přináší (často jen vše odbude strohým „vylepšením stability“), musíme se podívat do Indie. Zde totiž vidíme absolutní opak, v rámci seznamu změn jsou do detailu popsány novinky i chyby, které nový firmware opravuje. A je to jedině dobře, protože chyby se ve firmwaru běžně objevují poměrně často, takže je dobré vědět, které záležitosti byly Samsungem již opraveny. A to i přesto, že jste na ně při používání telefonu třeba vůbec nenarazili.

Seznam změn je následující:

 • funkce pro úpravu možného zkreslení obrazu pořízeného širokoúhlou čočkou. Samotná volba úpravy zobrazení je dostupná v Nastavení fotoaparátu
 • opraveno přesaturování žluté barvy, které se mohlo objevit při focení v horších světelných podmínkách
 • vylepšení vibrační odezvy
 • přidán plugin Mobile Print pro přímý tisk ze smartphonu
 • nový panel CNN News Edge Panel (v Evropě nebude)
 • vyřešen problém „neplatného zadávání“, který se občas objevil, když jste po vyhodnocení rolování obrazu zvedli prst od displeje
 • vyřešen problému, při kterém se obrazovka posledních spuštěných aplikací někdy otevírala hned dvakrát po sobě
 • byl opraven reporting neplánovaných restartů
 • opravena chyba při znovupřipojení k sítím
 • chyba připojení některých aplikací k internetu, když byla současně aktivní Wi-Fi a Bluetooth, byla vyřešena
 • opravena chyba, kdy se při používání sociálních sítí v telefonu zastavila streamovaná hudba z internetu
 • byla snížena energetická náročnost kompasu
 • v Nastavení - Zobrazení se objevuje položka pro škálování DPI, o které jsme vás již informovali v tomto článku

Obdobná aktualizace by se pro Galaxy S7 a Galaxy S7 Edge měla objevit i v ČR. Přesné datum zahájení aktualizace, ale zatím není známo.

Via Sammobile


Oživeno 18:30: 

Děkujeme za ohlasy v diskusi. Podle vašich zpráv je u nás zmiňovaný update již k dispozici, a to pod označením XXU1APD1. Zatím to vypadá, že je u nás aktualizace k dispozici (zatím) pro modely Galaxy S7 z volného trhu a od T-Mobile. Samotný aktualizační balíček má necelých 206 MB.


Oživeno 20.4. 13:30: 

Aktualizace se již objevila i u redakčního Galaxy S7 Edge od Vodafonu. Ovšem nespoléhejte na to, že se vám update nabídne automaticky. V našem případě bylo třeba aktualizace ručně vyhledat v Nastavení - O zařízení - Stáhnout aktualizace ručně.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Stabilizační aktualizace je již k dispozici i pro Galaxy S7 Edge od Vodafonu

Aktualizační balík pro S7 Edge má 156 MB, pokud pro stažení nové aktualizace využijete PC aplikaci Smart Switch, připravte se na to, že si telefon stáhnou celou novou ROM, tj. zhruba 1,9 GB dat.

A seznam změn? Stručný, přesně, jak jsme předpokládali. Samsung informuje o zlepšení stability zařízení a opravách chyb, firmware přináší nové a zdokonalené funkce a počítat máte i s dalším zlepšením výkonnosti. Specificky se hovoří jen o opravě zkreslení při focení a o „Optimalizace stability - Vynulovat, Dotykový“, což může být vztaženo k tomu, že zahnuté části displeje místy registrovaly uchopení telefonu jako dotyk, což mohlo znepříjemnit ovládání. Zdali byla tato záležitost novým firmwarem opravena, ukáží až následující dny.

Diskuze (23) Další článek: Xiaomi Mi5 rozebrané do posledního šroubku [galerie]

Témata článku: Samsung, , , , Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S7 64GB, Samsung Galaxy S7 Active, Samsung Galaxy S7 Edge, Samsung Galaxy S7 Edge 64GB, Samsung Galaxy s, Aktivní wi-fi, Akt, Nový panel, Samsung řady Galaxy, Samsun, Sam, Aktualizační balík, Streamovaná hudba, DPI, Galaxy s, Pro +, Přesné označení, Přesné datum, GAL, Energetická náročnost