Samsung spouští Readers Hub 2.0

Ve smartphonech značky Samsungu pravidelně nacházíme řadu Hubů, tady jakýchsi koncentrátorů daného obsahu. Objevuje se Social Hub (textová komunikace), Music Hub (možnost nákupu hudby), v zahraničí pak Media Hub, Video Hub a Learning Hub. My se dnes zaměříme na Readers Hub, který se dočkal aktualizace na verzi 2.0. a je zatím k dispozici pouze pro Galaxy S III.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Po instalaci Readers Hubu 2.0 telefon nabídne odinstalaci neaktuálního Readers Hubu, knižní portál zatím nabízí jen freewarové cizojazyčné tituly. Ke knihám lze psát hodnotící recenze.

Aplikace sdružuje elektronická vydání novin, časopisů a knih. Doposud byly všechny tři sekce spravovány externími subjekty (PressDisplay, Zinio, Kobo), nyní si správu knih převzal pod svá bedra Samsung. V novém knížním obchodu se zatím počítá s obsahem placených a freewarových knih v angličtině, španělštině, francouzštině, němčině a italštině. Pro nás jsou tedy zatím dostupné jen zahraniční freewarové tituly, knihy jsou stahovány ve formátu *.epub a poté zobrazeny ve virtuální knihovničce, kde je můžete spravovat. Knihy v obchodě mají zobrazeny své anotace, po přečtení můžete napsat vlastní recenzi a pomoci tak ostatním při výběru.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Pořízení bezplatné knihy, po úspěšné transakci kartou (u nás jen po bezplatném vyžádání) dojde ke stahování knihy. Po stažení se zobrazí jako kniha ve virtuální knihovně. Kdy bude i mezi knihami přítomen i český obsah není zatím známo, vše závisí na dohodách mezi Samsungem a případným poskytovatelem obsahu. Vše ostatní zůstává při starém, o noviny se stará PressDisplay, o časopisy Zinio.

České tituly i nadále budeme pravidelně nacházet v sekci novin (MF Dnes, Rytmus Života), mezi časopisy lokalizovaný obchod pro ČR chybí.

Váš názor Další článek: Jak Microsoft vyvíjel novou klávesnici pro Windows 8

Témata článku: Samsung, Samsung Galaxy S, Samsung Galaxy S III, Hub, Poskytovatel obsahu, EPUB, Sam, Samsun, Kobo, Read, Anotace