Samsung na svém oficiálním blogu publikoval základní informace o principu výroby zahnutého displeje u Galaxy S6 Edge a také zkráceně popsal výrobu kovového šasi. Až doposud byly smartphony osazovány tzv. 2,5D skly, které byly upravovány do požadovaného tvaru. Displej tedy mohl být ohebný, ovšem díky pevnému sklu nemohl být ohebný i displeový panel jako celek. Dřívější displeje navíc mohly být zahnuty jen do určitého stupně zakřivení.

Schematický náčrt výroby zakřiveného skla
Samsung vyrábí displej Galaxy S6 Edge svým výrobním postupem, který nazývá „3D Thermoforming“. V rámci něj je vloženo sklo mezi dvě formy a je zahřáto na poddajnou tvářecí teplotu 800 stupňů Celsia. Následně se sklo lisováno do symetrického tvaru. Výsledkem je sklo, které má boční hrany zahnuté. Samsung vyladil svou technologii výroby zahnutého displeje natolik, že se ve výsledných displejích vyhýbá i případným drobným nedostatkům. Po výrobě se leští přední, zadní i boční části skla. Lesklá zadní část s metalickými efekty je pak docílena nanovrstvou, která telefonu propůjčuje barvu, jenž se mění vzhledem k množství okolního osvětlení.

Schematický náčrt postupu výroby kovového šasi
Samsung se dále pyšní tím, že v rámci kovového šasi používá hliník 6013, přičemž konkurenční modely používají hliník 6063. Hliník používaný Samsungem je běžně používán u zařízení, které vyžadují extrémní odolnost, např. u trupů letadel, jachet nebo horských kol. Hliník 6013 je 1,5× pevnější a 1,2× odolnější proti poškrábání, než zmiňovaný hliník 6063. Postup výroby kovového šasi má zhruba 20 dílčích kroků, mezi kterými najdeme přesně obrábění, protlačování, lisování, diamantové řezání a eloxování.
Zdroj: SamsungTomorrow