Samsung Jižní Koreji představil model Galaxy A8 (2016), který se může jevit tak trochu jako „starý známý“. Jedná se o aktualizovanou verzi loňské varianty, která se k nám do prodeje nakonec nedostala. Telefon doplní stávající trojici letošních „áček“, z nichž se u nás zatím prodávají pouze modely Galaxy A3 (2016) a Galaxy A5 (2016).




Samsung Galaxy A8 (2016) na tiskových fotografiích
Po stránce vzhledu vypadá telefon hodně podobně jako loňská áčka, čekejte tedy kovové šasi i zaoblení hran typické pro Samsungy. A protože u Samsungu platí, čím větší číselné označení, tím větší výbava, je čas podívat se na hardware telefonu. Na čelní ploše je umístěn 5,7" Super AMOLED displej s Full HD rozlišením, o výkon se pak stará Exynos 7420. Jedná se tedy o stejný čipset, který byl použit u loňských modelů Galaxy S6 a Galaxy S6 Edge (recenze zde).
Operační paměť má kapacitu 3 GB, interní úložiště bude mít kapacitu 32 GB. I hlavní 16Mpix snímač bude převzat z Galaxy S6, na čelní straně pak najdeme 8Mpix fotoaparát pro „selfie maniaky“. O přísun energie se postará 3 300mAh baterie, telefon se na pulty prodejen dostane s Androidem 6.0.1 včetně poslední verze grafické nadstavby Grace UX, která debutovala již u Galaxy Note 7 (preview zde).
Telefon se dostane do prodeje začátkem října, a to zatím pouze v Jižní Koreji. Počáteční cena je stanovena v přepočtu na 14 tisíc korun. O dostupnosti mezinárodní varianty, která by se mohla dostat i do Evropy, zatím nepadla žádná zmínka.
Via SKTelecom