Samsung Galaxy S7: zvýšená odolnost, microSD a větší baterie

Samsung připravuje novou rodinu modelů Galaxy S7, které bychom se měli dočkat již na konci února, na internet se ale již nyní dostávají různé spekulace. Podle všeho dojde 21. února k představení pouze dvou variant. Základní, flatová, bude mít 5,1" displej, zatímco „edgová“ bude mít 5,7" dvakrát zahnutý obrazový panel. Rozlišení Super AMOLEDů by mělo zůstat stejné jako u loňské generace, tj. 2 560 × 1 440 pix.

Klepněte pro větší obrázek
Fotka displeje Samsungu Galaxy S7 Edge se základními hardwarovými informacemi

Samsung do nové řady Galaxy S7 integruje funkci Always-On, která bude podobná řešení Active Display od Motoroly nebo Ambient Display, která je přítomna u posledních zařízení řady Google Nexus. Pohledem na displej byste měli zjistit veškeré notifikace, bez toho, aby se rozsvítil celý displejový panel. 

Podle zdroje se mají modely Galaxy S7 a Galaxy S7 Edge vrátit zpět ke zvýšené odolnosti, očekává se certifikace shodná s modelem Galaxy S5, tedy prachotěsnost a voděodolnost dle normy IP67. Zdroj dále informuje o tom, že oba varianty by měly být osazeny sloty pro microSD kartu, což by naznačovalo, že Samsung bral výtky na chybějící paměťovku u Galaxy S6 vážně, takže ji zřejmě vrátí zpět.

Klepněte pro větší obrázek
Specifikace Samsungu Galaxy S7 Edge z vlákna na Redditu

Zdrojem dalších informací je tentokrát vlákno na Redditu, ve kterém se objevila fotka displeje Galaxy S7 Edge s výčtem základních specifikací. Telefon poběží na osmijádrovém procesoru Exynos 8890 Octa se 4GB RAM, některé regionální varianty však budou osazeny Snapdragonem 820. Interní paměť bude dvojí, základní 32GB variantu doplní i 64GB modely.

Telefon má být opět z kovu, ovšem nedočkáme se konektoru USB Type-C. Podle zdroje je na spodní hraně stále microUSB. Změna se odehraje na zadní části telefonu, která by sice měla být stále ze skla, ovšem fotosnímač by již neměl vyčnívat z těla, ale měl by být zarovnán s okolním povrchem. Má se jednat o 12,2Mpix snímač BRITECELL (f/1.7), který má teoreticky přinést zlepšení v oblasti focení za horšího osvětlení. Čelní kamerka zůstane i nadále pětimegapixelová.

 

Galaxy S7 bude mít snímač otisků prstů, tlakový senzor Bosch a také další tlakový senzor, který by mohl být určen pro Force Touch. Prostředí by tedy mělo reagovat, nejen na místo stisknutí displeje, ale také na jeho intenzitu. Samsung u obou modelů plánuje i integraci větších baterií. Galaxy S7 by měla mít 3 000mAh akumulátor, S7 Edge zase 3 700mAh baterii. Bezdrátové nabíjení u obou modelů trvá 2, resp. 2h 10 min.

Samsung představí modely Galaxy S7 a Galaxy S7 Edge zřejmě na tiskové konferenci, která se bude konat 21. února v Barceloně, tj. v předvečer zahájení tamního veletrhu MWC. Oba modely budou k dispozici v černé, bílé a zlaté, na trh se mají dostat již začátkem března. Ještě větší varianta, Galaxy S7 Edge+, se na trhu objeví zřejmě až koncem roku.

Via Reddit, VentureBeat

Diskuze (64) Další článek: Do prodeje jde Alcatel, který vypadá jako ze dřeva, kůže a džínoviny

Témata článku: Samsung, Galaxy, Spekulace, Baterie, microSD, Zvýšená odolnost, Bosch, Samsung Galaxy, Samsung Galaxy S5, Samsung Galaxy S6, Samsung Galaxy S6 128GB, Samsung Galaxy S6 64GB, Samsung Galaxy S6 Edge, Samsung Galaxy S6 Edge 128GB, Samsung Galaxy S6 Edge 64GB, Samsung Galaxy S6 Edge+, Samsung Galaxy S6 Edge+ 64GB, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S7 64GB, Samsung Galaxy S7 Active, Samsung Galaxy S7 Edge, Samsung Galaxy S7 Edge 64GB, Samsun, Micro, Odolnost