Samsung Galaxy S dostal Value Pack (aktuálně na Kies)

Samsung dnes krátce po poledni na Kies vypustil nejnovější, a vypadá to, že i poslední, softwarový update pro Samsung Galaxy S. Oblíbený model, který Samsungu zajistil velká čísla prodejů a prakticky rozjel jeho úspěchy s modelovou řadou Galaxy, však oficiální cestou nedostává Ice Cream Sandwich, po čemž mnozí uživatelé volali, ale jen jakýsi Value Pack. O něm jsme se zmiňovali již v tomto článku, Samsung do Androidu Gingerbread 2.3.6 integroval některé funkce a aplikace z nejnovější verze Androidu.

Změn není mnoho, dočkali jsme se upraveného lockscreenu, Face unlocku (odemykání telefonu obličejem) a možností změny písma v určitých systémových aplikacích (kalendář, kontakty, poznámky a zprávy). Updatoval se i TouchWiz, stará verze byla nahrazena modernějším vzhledem, který najdeme i např. u Galaxy W. Hlavně zmizelo čtvercové podbarvení ikon, které s námi bylo již od první verze systému. Jen připomenu, že Galaxy S je, ač to tak možná nevypadá, poměrně často udpatovaným přístrojem. Představen byl v březnu roku 2010, o několik měsíců pozdějí se dostal na trh s Androidem 2.1. V lednu 2011 se dostalo na aktualizaci na Android 2.2 FroYo. V srpnu roku 2011 jsme se dočkali aktualizace na Android 2.3.3 Gingerbread. Konečná meta nastala v těchto dnech, kdy telefon povýšil na Android 2.3.6 Gingerbread.

 Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
 Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Inovovaný losckscreen a launcher, změnily se i ikony hlavní nabídky. Nechybí funkce Face Unlock, můžete změnit i velikost písma u několika systémových aplikací.

Nový firmware nese označení I9000XWJW5 a je k dispozici pro uživatele nebrandovaných modelů Samsung Galaxy S v ČR. Uživatelů modelů Galaxy S od operátorů budou muset ještě nějakou dobu počkat. Update by měl být podle dostupných zpráv k dispozici i pro nebrandované modely na Slovensku, k tomu můžeme připočítat i Galaxy S prodané operátorem Orange. Value Pack lze získat jedině přes PC aplikaci Kies, OTA update v rámci telefonu stále tvrdošíjně upozorňuje, že žádná nová aktualizace neexistuje. Celý update i se stažením aktualizace a její instalací trvá necelých patnáct minut. Navíc počítejte s tím, že první boot zařízení bude trochu pomalejší, než jste byli zvyklí. U našeho testovacího modelu nedošlo k žádné ztrátě dat, jen zmizely z plochy widgety a objevily se defaultně nastavené zkratky na aplikace. Je třeba vše přebudovat tak, jak jste byli zvyklí doposud.

Diskuze (34) Další článek: Šuškanda: Google začne vyrábět vlastní telefony

Témata článku: Samsung, , Samsung Galaxy, Samsung Galaxy S, Samsung Galaxy W, Galaxy s, Dostal, Oblíbený model, DOS, Sam, Android Gingerbread, Dostál, Value pack, Nová aktualizace, Pack, Akt, Face unlock, Samsun, GAL