Ačkoliv je současné bezdrátové nabíjení mobilních zařízení „cool“ funkcí, naráží na dva základní nedostatky. Prvním je efektivita bezdrátového přenosu energie a druhým samotná nutnost položit zařízení na nabíjecí podložku. Současný standard Qi pro bezdrátové nabíjení, na jehož principu funguje bezdrátová nabíjecí podložka Samsungu, vsází na technologii elektromagnetické indukce. V celém ekosystému tak nesmí chybět vysílací a přijímací cívka, přičemž nabíjení funguje jen při efektivním překrytí obou prvků.
Samsung Galaxy S4 na bezdrátové nabíjecí podložce Samsungu, nabíjení pomocí magnetické rezonance odstraní nutnost přímého kontaktu telefonu a podložky. Nebudou ale velké vysílací výkony zdravotním rizikem?
Podle korejského zdroje však Samsung pracuje na nové generaci mobilního bezdrátového nabíjení, jenž pracuje na principu magnetické rezonance. Pro koncového uživatele má být největší změnou daleko větší povolená vzdálenost mobilního zařízení od vysílače, energie bude umět procházet i přes pevné, nemetalické objekty, např. dřevo, plast, apod. Z celého nabíjecího systému pak bude moci být vyloučena nabíjecí podložka, bude jen stačit, abyste s telefonem, jakožto přijímačem, byli v dosahu vysílače. Samotná ovladatelnost a využití mobilních zařízení tím nebude nijak ovlivněna.
Společně se Samsungem se na vývoji podílí společnost PowervyProxi z Nového Zélandu, do které jihokorejský výrobce již na konci září investoval 4 miliony dolarů. Bezdrátové nabíjení na principu magnetické rezonance se má objevit u smartphonů Samsung ve druhé polovině roku 2014. Logicky předpokládáme, že bude implementováno do příštích vlajkových lodí - do Galaxy S5 nebo Galaxy Note 4.
Zdroj: Etnews.com