Pouzdra pro Galaxy S6 mají přinést e-ink i zdravotní měřidla

Podle posledních informací z Polska se chce Samsung u připravovaného vlajkového modelu Galaxy S6 nejvíce odlišit dostupným příslušenstvím. Z minulosti jsme si zvykli na základní flipová pouzdra a pouzdra „s oknem“, které jste nacvakávali místo zadního plastového krytu. Dále jste jej ještě mohli nahradit za flipový kryt s bezdrátovým nabíjením nebo navléci do plastové skořápky Protective Cover+, čímž prakticky končila personalizace originálním příslušenstvím.

Informace z poslední doby odhalily, že by měl mít Galaxy S6 kovové boky a nevyměnitelná skleněná záda, přesto podle zdroje počítá Samsung i s interaktivními flipovými pouzdry. Zatím není známo, zdali půjdou nasadit na S6, případně na Galaxy S Edge (varianta S6 se dvěma zahnutými panely na bocích) nebo Samsung představí ještě nějakou speciální variantu S6 s vyměnitelnými zády.

Klepněte pro větší obrázek
Dočkáme se u Galaxy S6 flipového pouzdra s E-Ink displejem na vnitřní straně? (Zdroj obr.: Gsmarena)

Na konektory pod zadním krytem půjde připojit prakticky cokoliv, Samsung pro univerzální konektor chystá vlastní API, takže jeho využití může být širokospektrální. Mimo současného bezdrátového nabíjení se hovoří o speciálních flipech S Health pro měření krevního cukru a také o krytu, který může na fotoaparát nadstavit čočky s optickým zoomem, tedy má fungovat podobně jako u Galaxy K Zoom. V neposlední řadě se hovoří i o sekundárním E-Ink displeji, který by byl umístěn, buď na vnitřní straně flipu (pro čtení knih), nebo na té vnější (úspora baterie při zobrazování stavových informací).

Hodně spekulací proběhlo také okolo použitého čipsetu, Samsung podle korejského zdroje nakonec vsadí vše na jednu kartu, na svůj Exynos 7420. Ten je vyroben 14nm technologií, což jihokorejcům umožnilo dosáhnout větší frekvence (až 2,1 GHz) ve srovnání se Snapdragonem 810 od Qualcommu, kde je u jader Cortex-A57 pro výkon maximem 1,6 GHz. V neposlední řadě je to také konkurenční boj, Samsung chce využít svoji polovodičovou divizi naplno, když už se mu podařilo vyvinout a uvést do koncových zařízení vlastní LTE čip. Ten byl dlouhá léta brán jako největší překážku toho, aby Samsung využíval čipsety vlastní potřeby, a tak stále sázel na Snapdragony.

Klepněte pro větší obrázek
Porovnání výsledků 1,5GHz Exynosu 7420 a 1,4Ghz Apple A8 v databázi benchmarku Geekbench

Soudě podle porovnání posledních výsledků Exynosu 7420 (zřejmě v S6) a Apple A8 (v iPhonu 6 Plus) v benchmarku Geekbench to vypadá, že mají korejci slušně našlápnuto, zejména ve využití více jader. Samozřejmě ale srovnáváme starší model s dvoujádrovým procesorem a nepředstavenou novinku s nejnovějším osmijádrem, což nemá žádnou statistickou průkaznost. Vše bude záležet na odladěnosti grafické nadstavby TouchWiz, která má být u letošní generace Galaxy S navíc výrazně ořezána, aby se vzhledově co nejvíce blížila čistým Androidům řady Nexus.

Diskuze (8) Další článek: Apple vytvořil rekordní tržby a prodal téměř 75 milionů iPhonů

Témata článku: Samsung, Android, Smartphony, Galaxy, Ostatní, Spekulace, Příslušenství, E-ink, Samsung Galaxy, Samsung Galaxy K Zoom, Samsung Galaxy S, Samsung Galaxy S6, Samsung Galaxy S6 128GB, Samsung Galaxy S6 64GB, Samsung Galaxy S6 Edge, Samsung Galaxy S6 Edge 128GB, Samsung Galaxy S6 Edge 64GB, Samsung Galaxy S6 Edge+, Samsung Galaxy S6 Edge+ 64GB, Dlouhá léta, Pro +, Protective Cover, E Ink, GAL, INK, Telefony s Androidem na Heureka.cz