Podívejte se na hry, které si zahrajete se Samsung Gear VR

Samsung Gear VR je příslušenství pro vstup do virtuální reality, které jsme si již dříve detailněji představili. Očekávané zahájení prodejů je pánováno na letošní podzim, kdy bude Gear VR cílen do rukou vývojářů a technologických nadšenců. Nevýhodou příslušenství je zejména to, že bude pracovat pouze s modelem Galaxy Note 4, tím pádem se výdaje pro vstup do mobilní virtuální reality, dle posledních zpráv, vyšplhají přes pětadvacet tisíc. Již teď je však známo několik herních titulů, které budou pro připravovaný Gear VR k dispozici.

Omega Agent

Klepněte pro větší obrázek
Screenshot z hry Omega Agent, ve které bude při létání na jetpacku plnit různé mise a úkoly, aby se z vás stal superšpión - Omega Agent

Příběh tohoto akčního titulu se bude odehrávat na opuštěném ostrově, na kterém se cvičí super špióni. Hráč se dostane do styku s prototypem jetpacku, se kterým budete moci létat po okolí, poté na různých misích a plnit rozličné úkoly. K ovládání bude třeba disponovat Gamepadem od Samsungu, což platí i pro další uvedené hry. Betaverzi hry si půjde zahrát již na zářijovém herním veletrhu EGX v Londýně.

Land's End

Klepněte pro větší obrázek
O Land's End toho zatím moc nevíme, napadá nás hra ve stylu RPG, v rámci které budete procházet sci-fi lokacemi

Hra popsaná slovním spojením „neskutečný výlet napříč souostrovím zapomenutých světů" bude prvotinou studia Ustwo Games pro Gear VR. Po stránce designu má být titul podobný hře Monument Valley, o co se ale bude jednat konkrétně, zatím není známo.

Smash Hit Plunder

Klepněte pro větší obrázek
Screenshoty z betaverze hry ukazují na zatím ne úplně odladěnou grafiku

3D hra Smash Hit Plunder umožní hráčům procházet jeskyně (dungeony), ve kterých mohou ničit vše, co je napadne, a hledat co největší množství pokladů. Na základech vašich devastačních a hledačských schopností vám budě přiděleno skóre.

Romans 360

Romans 360 je předělávka stávající hry Romans from Mars pro Gear VR. Jedná se o Castle Defense hru, ve které vaše postava brání hrad před nájezdem nepřátel. Čekat můžete kreslenou grafiku i přímé míření na nepřátele vaším pohledem. U Romans 360 tedy nebude potřeba Gamepad, vystačíte si jen s náhlavní soupravou.

Darknet

Hra, která vyhrála v roce 2013 Oculus VR Jam bude i jedním ze startovacích titulů pro Gear VR. Cílem hry je do hexagonové sítě softwaru zanést hacky, zatímco proti nim bojuje antivirový program. Velký důraz je kladen na vizuální stránku, demoverze pro Oculus Rift má ukázala plynulé přechody i ostrou grafiku.

Temple Run VR

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Screenshoty ze hry Temple Run VR

Pro Gear VR se chystá předělávka populární hry Temple Run, která registruje již více než jednu miliardu stažení. V případě Gear VR bude jako o život běhat z pohledu první osoby v zasněžené hornaté oblasti.

Perfect Beach

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 
Nemáte čas cestovat k moři? V rámci Perfect Beach od nDreams můžete odpočívat u moře alespoň ve virtuálním světě

Aplikační obsah s nemusí týkat jen akčních a rychlých her, Perfect Beach je úplný opak. Ve virtuálním světe se jako mávnutím kouzelného proutku objevíte na prázdné tropické pláži, kde můžete relaxovat za zvuků mořského přílivu. Na pláži máte celou řadu možností pro odreagování. Nabízí se meditace (aplikace napoví, jak na ni), relaxační hudba do sluchátek či čtení knihy. Do aplikace budete moci naimportovat vlastní hudbu, audioknihy a další obsah, v nastavení si budete moci vybrat z několika lokalit a času, nebude chybět polední svit ani západ slunce.

Gunner

Další titul od společnosti nDreams vyměnil klid za akční střílečku. Ve vesmírných bitvách ovládáte vesmírnou loď a pohledem očí ostřelujete blížící se nepřátele. 

A swim through Ocean Rift

Další známý titul je určen pouze k vizuální konzumaci obsahu, kdy se objevíte pod vodní hladinou při prohlídce oceánského útesu. Gamepad však bude potřeba k pohybování v prostoru. V demu se potkáte se žralokem, velrybou, medůzou i delfínem.

The Fifth Sleep

Výuková hra vás vezme do orgánů lidského těla i do mozku. Jste vtělením nanorobotické kamery Proteus, která se pohybuje v 3D prostředí generovaném v reálném čase. To co s kamerou uděláte navíc ovlivní pacientův život.

Zdroj: Wired

Váš názor Další článek: Vyzkoušeli jsme novinky Lenovo z Berlína [IFA 2014]

Témata článku: Samsung, Android, VR, Audioknihy, Mobilní hry, Hry, Příslušenství, Gear VR, Virtuální realita, Samsung Galaxy Note, Samsung Galaxy Note 4, AUX, Oculus VR, Letošní podzim, Kter, Gear, Postava, Předělávka, Demoverze, Meditace, Odreagování, Jeskyně, Samsun, Slovní spojení, Známý titul, Telefony s Androidem na Heureka.cz