Již před několika lety se v portfoliu Samsungu objevila řada odolných zařízení, které ve svém názvu nesla slůvko Xcover. Mimo „hloupých“ opancéřovaných mobilů se na našem trhu v roce 2012 objevil první odolný Android Galaxy Xcover. O rok později jsme otestovali druhou generaci, která se osvědčila i při crash testu na Islandu.
Jeho nástupce, Samsung Galaxy Xcover 3, se na trh dostal po dvou letech a Samsung zřejmě naváže na dřívější dvouletý rozestup i v případě připravovaného Galaxy Xcover 4. Ten bude mít modelové označení SM-G390F a samotné písmeno „F“ znamená, že se s telefonem setkáme i v Evropě. Model byl před několika dny certifikován Wi-Fi aliancí, takže jeho formální představení by mohlo proběhnout již brzy.

Samsung Galaxy Xcover 4 byl nedávno certifikován Wi-Fi aliancí
A co od Xcoveru 4 očekávat? Mnoho toho zatím nevíme, potvrzen je jen Android 7.0 s grafickou nadstavbou TouchWiz. Můžeme se také vcelku bezpečně domnívat, že bude mít telefon zvýšenou odolnost IP68. Největší neznámou je však zatím použitý čipset a také displej. Bude mít telefon AMOLED displej a alespoň Full HD rozlišení nebo bude cílen spíše na méně náročné uživatele? Dozvědět bychom se to měli již brzy.
Zdroj Wi-Fi.org