Novináři z webového portálu AnandTech se pustili do rozšroubování chytrých hodinek Samsung Gear Live a LG G Watch, aby u každého modelu zjistili konkrétní použitý hardware. Asi největším překvapením bylo zjištění, že oba dva modely jsou osazeny čtyřjádrovým Snapdragonem 400. Stejný čip se totiž používá i u smartphonů středních tříd, které potřebují v zátěži poměrně velký výpočetní výkon.

Pohled do útrob u chytrých hodinek LG G Watch
Ukázalo se, že se jedná o SoC Qualcomm APQ8026 se čtyřmi jádry Cortex-A7 a grafickým adaptérem Adreno 305. Čipset nemá podporu konektivity (ani data, ani GSM modem), což naznačují znaky APQ, namísto, v mobilní zařízeních běžně používaných, čipsetů MSMxxxx. Důvod integrace, na poměry hodinek velmi výkonného procesoru, není honba za velkým výpočetním výkonem, ale paradoxně nejjednodušší integrace do mobilního zařízení. Stejný procesor bývá používán Googlem pro různé referenční modely.

Pohled do útrob chytrých hodinek Samsung Gear Live
Nepřekvapí tedy, že procesor je v hodinkách podtaktován, navíc v něm běží pouze jedno jádro. Zbytek je kompletně vyřazen z provozu. Na přiložených snímcích se můžete podívat, jak vypadají oboje chytré hodinky pod kapotou. V případě Gear Live je vidět o něco kompaktnější struktura čipů a hardwaru, na čemž se zřejmě podepsaly zkušenosti při výrobě dřívějších generací hodinek Galaxy Gear a Gear 2.