Bady od Samsungu se prodá víc než WP7 od všech výrobců

Můj názor  |  zobrazit i odpovědi (trvale)  |  řadit od nejstarších Komentáře nyní řadíme od nejnovějších.
Tímto odkazem můžete řazení změnit.
 |  nových názorů: 37

Názory k článku

21. 05. 2012 01:52

Čím prosím Badu Samsung sprasil? Já si osobně myslím,že kdyby Samsung dával tolik peněz do výroby SW jako do výroby HW tak by jistě Bada měla daleko větší úspěch než má dnes! Problém je to,že Samsung zkrátka většinou na SW podporu hodně prdí a pak to taky dle toho vypadá! Kdyby nebyl Wave 3 takovej divnej a dle recenzí se Bada 2.0 taky moc nevyvedla tak bych radši šel do Bady než do Androidu. Argumenty tipu,že Bada nemá tolik aplikací jako Android a tím pádem je horší jsou víc než směšné! Kolik prosím s těch všech aplikací,které jsou k dispozici pro Android opravdu používáte? A nemůžete to ani srovnávat neb Bada tu není zdaleka tak dlouho a dělá jí jen Samsung a ani nedělá tolik modelů s tímto systémem jako vyrábí modelů s Androidem.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
20. 05. 2012 12:01

Bada ještě neřekla svoje poslední slovo, k dispozici jsou již prvotní verze systému, kdy už je sloučena s Tizenem (ani nevím jak se výsledný systém bude jmenovat), nicméně tyhle rané pokusy už dokáží v omezené míře spouštět aplikace pro Android.Na tohle prostě MS do budoucna nemá a to ho zašlape. Systémy založené na prověřené technologii NIX jader totiž umožňují téměř bezproblémovou konverzi aplikací napříč všemi takovými systémy a je fuk jestli je to Bada, Android, iOS. Přepis aplikace z Androidu na iOS obvykle obnáší potřebu jen mírné korekce kódu a znovu to prohnat překladačem. Naproti tomu stojí systémy Windows, kde musíte obvykle celou aplikaci od základu přepsat.Výrobci mobilů se nebudou chtít dostat do stavu výrobců PC, kdy jsou tito výrobci pouze producenti HW s unifikovaným SW, což je v současné době dostává do pozice, že o zákazníka bojují hlavně cenou a jejich výrobky prakticky postrádají jakoukoli přidanou hodnotu.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědi (3)Zavřít odpovědi  |  Odpovědět
19. 05. 2012 09:53

Je to s podivem? Jaká je průměrná cena telefonů s bada a jaká s wp?

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
avatar
18. 05. 2012 21:55

Cim to asi bude, ze Bada ma vyssi prodej, nez windows? Asi to bude tim, ze windows je znamy u lidi tim, ze byl v mobilech na praci a jako takovy, byl casto hodne neprehledny a pomaly. Po takove dobe co byl na trhu a v mnoha smerech nekvalitni, nemuze se ocekavat, ze win bude ihned na spicce prodeje, protoze lide maji pamet dlouhou a pokud mnozi rikaji, ze android(ci ios, bada) je opravdu dobry, proc by riskovali?Osobne jsem na androidu a nehodlam riskovat nic, pokud nemusim :) Od win jsem utekl sam a jsem vuci nemu hooodne zdrzenlivy.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
avatar
18. 05. 2012 21:13

no ja neviem ako je to s tou reklamou na badu, ale jedna bola hned pod clankom, na wave y.. takze predsa len asi samsung investuje aj do tohoto..

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědi (2)Zavřít odpovědi  |  Odpovědět
18. 05. 2012 19:40

Již na začátku řeknu, že tady nechci porovnávat jednotlivé OS, ať se každému líbí co chce. Jen se mi nelíbí, jak tady na MobilManii odepisují WP, ačkoliv situace taková vůbec není...Nechápu, proč nám tady na Mobilmanii furt cpou, jak je Windows Phone neúspěšný, atdl... Platí je za to někdo, nebo tak nemají rádi Microsoft nebo Nokii? Pravda je, že partnerství Nokie s Microsoftem Windows Phone velmi prospělo. Nokia skutečně předvedla nejlepší zážitek z Windows Phone (když to zesumarizujem a zprůměrujem, lidé jsou spokojenější s Lumie než s ostatními výrobci). Je to prostě, že ostatním výrobcům se nelíbí to, že jsou tak omezení tím systémem, což je ve skutečnosti výhoda pro uživatele, o což je to ještě více horší, tak se do Windows Phone zas tak nehrnou. Jenže Nokia, ta do toho jde jinak a kolik peněz dává do marketingu. Prostě to chce protlačit. Né že by telefony uváděla pomalu, uvádí je pomalu, tak to je a s chybami FW, ale ty hned opravuje (viz. Lumie u amerických operátorů), prostě by to u ní chtělo ale o něco míň byrokracie. Ale zase chce taky, aby zážitek byl, co nejlepší, a tak byrokracii moc neomezuje...Co je pravda, tak že WP se v Číně začli prodávat před 2 měsíci a už mají 7 % trhu. A Čína je momentálně nejdůležitější trh, po USA. Jenže v USA má taky podíl 7 %. Nokia boom v USA. Nejprve L800 a teď L900. Je to tam trhák, vážně... :) (Samozřejmě, na WP poměry.) Co se týče Německa, Británie a Francie. Od uvedení tam byli L800 (ale chvílemi i L710) na vrcholu v předobjednávkách a expedicích. V Británii má WP podíl 11% , v Německu 7 % a ve Francii podobně. 85 % z těch zařízení je L800. Zbytek nejspíše bude zejména L710... Takže pravdou je, že na několika klíčových trzích se WP daří, ale stále je to málo. Budoucnost je ale optimistická.
Ztrácím s Mobilmanií trpělivost. Co autor to jiná absolutní náklonost k jinému systému, či výrobci. Co se týče obsahu článku, tak často faktické chyby a nejhorší je, že oni píší o nečem, o čem absolutně nemají páru jak funguje. Viz. když začnou popisovat výkon nějakého zařízení podle HW informací. Nebo jak jsou překvapení, když je ARMv7 procesor rychlejší než ARMv6, když jsou na stejném taktu... Bóže. Také rádi popisují vzhled a to jak zrovna jim se ten telefon líbí, či nelíbí! To je stejné jako by psali do článku, že oni preferují jenom brunetky a např. zrzky jsou úplně nejhnusnější. Nemluvím o tom, že patlají design (český překlad: návrh) a vzhled, jako by to bylo to samé... Hrůza.Znáte nějaký jiný český web, který se dostatečně věnuje novinkách ze světa mobilů, ale objektivně, nebo aspoň ojektivněji? Líbí se mi smartmania, ale novinek je málo a na to udělat si přehled to prostě není, bohužel. Sice čtu i anglické weby, ale přiznám se, že pro mne není angličtina tolik "čtivá"...

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědi (3)Zavřít odpovědi  |  Odpovědět
avatar
18. 05. 2012 16:42

Teto statistice neverim.. Oznacuje prodeje WP za Microsoft, to je soucasti i staricky WM?? Jinde se uvadi v USA podil na prodejich 3.6, Nemecko 6.2, Cina 7%, udaje za duben 2012. To je docela rozdil. Problem WP je, ze Mango melo prijit o rok driv,a Nokia, ktera ma z vyrobcu WP telefonu nejhorsi kvalitu.
http://wmpoweruser.com/full-kantar-numbers-confi... ...

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědi (2)Zavřít odpovědi  |  Odpovědět
18. 05. 2012 13:44

Dost mě vadí ten pitomý název článku. Ne proto, že je zřejmě pravdivý, ale kvůli tomu, že název článku má vystihnout jeho obsah. O Badě vs WP se přitom v článku zmiňujete jen v popisku obrázku a celý článek je o něčem jiném - přehled globálních prodejů jednotlivých platforem. Co vás vedlo k tomu, takhle nastavit název článku? Je mi jasné, že chcete umírající Badě zvýraznit jakékoliv úspěchy, když máte v popisu práce o ní psát, ale zkuste příště článek nazvat trochu relevantněji.Když si přečtu, že se Bady prodá více než WP, rád bych měl k dispozici jak statistiky (ty tam jsou), tak třeba nějaký základní rozbor nebo úvahu, proč tomu tak je, co může vést uživatele k nákupu Bady proti WP, třeba zjistit od Samsungu prodeje v různých zemích (to asi nebude lehké) nebo jakoukoliv přidanou hodnotu, aby to vypadalo jako novinařina, ne jen převést statistiku do věty. Mluvíte o úspěchu Bady bez reklamních kampaní. Ty reklamní kampaně ale byly, když vcházela Bada na trh, to si zase nemyslete a navíc o úspěchu Bady nemůže být řeč, když ji takhle zprasili a teď i pohřbili. To berete vážně jako úspěch? No klobouk dolů. Telefonů s Badou se sice prodalo docela dost, ale je otázka, jak velkou zásluhu na tom má Bada a jakou kvalitní zařízení Wave 1,2,3. Bada prostě neuspěla.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědi (8)Zavřít odpovědi  |  Odpovědět
18. 05. 2012 12:43

na druhou stranu třeba v Číně má WP šedesát dní od uvedení na trh 7% marketshare chytrých telefonů. Za 60 dní!
Mimochodem je to o procento víc, než má iPhone..
zdroj: http://bit.ly/aXFFmc... Co se týká Bady, útočí především cenou, kdyby v té nenjnižší cenové hladině byly i WP telefony, věřím, že by se prodávaly taky.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědi (6)Zavřít odpovědi  |  Odpovědět
18. 05. 2012 12:19

Ta čísla jsou pro Nokii tristní. Symbian padá tempem, že ve 4Q bude konec, WP se ani nehne. Je mi to sice líto, ale WP Nokii nespasí a platí to i naopak.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědi (3)Zavřít odpovědi  |  Odpovědět
Zasílat názory e-mailem: Zasílat názory Můj názor