Samsung v rámci svých top smartphonů zpopularizoval displeje Super AMOLED. V případě prvního modelu Galaxy S byly brány spíše jako test, dnes si bez jejich přítomnosti ani nemůžeme představit chytrý telefon Samsungu vyšší třídy. Na jednu stranu displeje ve svých začátcích lákaly na absolutní černou a teoreticky neomezený kontrast, na druhou stranu byly velmi energeticky náročné při zobrazování bílé a zobrazovaly přesaturované barvy, které se nemusely líbit každému.
Energetická efektivita Super AMOLED displejů v několika posledních modelech od Samsungu. Galaxy S6 vykazuje oproti Galaxy S4 výrazného zlepšení, na LCD panely však Samsung potřebuje o 15 až 20 procent lepší hodnoty. Největším „žroutem“ je zcela jasně bílá barva
Server Anandtech se rozhodl k otestování několika posledních generací modelů řady Galaxy S5, ke kterým přidal i tabletofon Galaxy Note 4. Cílem bylo zjistit, zdali Samsung v průběhu času zapracoval na energetické efektivitě Super AMOLED panelů. Z tabulky výše je patrné, že normalizovaná energetická efektivita displeje byla nejhorší u Galaxy S4 (3,41 mW/cd/cm2), o dvě generace později jsou u Galaxy S6 daleko lepší hodnoty (2,21 mW/cd/cm2). Autor testu však uvádí, že Samsung k dorovnání LCD displejů potřebuje 15 - 20% zlepšení, při stejném tempu vylepšování displejů a zachování rozlišení by se k této metě mohl dostat již příští rok.
Graf energetické spotřeby vzhledem ke svítivosti displejů v Galaxy S4, S5, S5 LTE-A a S6.
Aktuální generace Super AMOLED displejů je na tom daleko lépe, než první generace (Galaxy S, Galaxy S II), kdy se u některých uživatelů objevovala vypálená místa, což se týkalo zejména horní lišty. Server DisplayMate v poslední době hodnotí Super AMOLED panely od Samsungu velmi vysoko, stejné to bylo i v případě Samsungů Galaxy S6 a Galaxy S6 Edge. Server ocenil zejména absolutní černou a velmi dobré podání barev, které je možné upravit nastavením patřičného režimu displeje.
Zdroj: Anandtech